Prostownicy używamy z głową. Jak dbać o włosy prostowane?

prostowanie włosów

Cześć dziewczyny!

Tak to już jest, że dziewczyny z prostymi włosami chcą mieć loki, a dziewczyny z afro na głowie marzą o idealnie prostych pasemkach. Niezależnie od tego, jaką ty masz fryzurę, powinnaś wiedzieć, jak prawidłowo zadbać o włosy prostowane. Przeczytaj mój wpis, a dowiesz się, czy prostownica rzeczywiście szkodzi pasemkom.

KOSMETYKI DO PROSTOWANIA WŁOSÓW

Zacznę do czegoś, co w prostowaniu włosów jest bardzo ważne. Prostownicy nie wolno używać codziennie! Nawet jeśli stosujesz to urządzenie kilka razy w tygodniu, pamiętaj, że musisz wcześniej zastosować ochronne kosmetyki. Dzięki nim twoje włosy nie będą narażone na działanie wysokiej temperatury. Wykorzystaj produkty o oleistej, lecz lekkiej formule lub takie, które na powierzchni pasemek utworzą zabezpieczającą powłokę.

Jeśli używasz prostownicy, o włosy dbaj regularnie: nawilżaj, wzmacniaj i odżywiaj je. Po każdym myciu głowy stosuj odżywki, maski i olejki. Kosmetyki takie powinny nawilżać, wzmacniać i odżywiać pasemka, a także zabezpieczać przed rozdwajaniem się końcówek.

JAKĄ PROSTOWNICĘ WYBRAĆ?

Równie ważny jest wybór odpowiedniej prostownicy. Urządzenie musi mieć opcję regulowania temperatury, płytki tytanowo – ceramiczne (trwałe oraz wygodne w stosowaniu i czyszczeniu), lustrzane (gładkie) lub diamentowe (odporne na uszkodzenia i idealne do prostowania kręconych włosów), a także funkcję jonizacji. Do wyprostowania włosów normalnych optymalna temperatura wynosi od 170ºC do 200ºC. Włosy grube i kręcone prostuj, ustawiając temperaturę od 200ºC do 230ºC.

ALTERNATYWY DLA PROSTOWNICY

Czy możesz wyprostować włosy w inny sposób? Jasne, że tak. Wybierz chemiczne prostowanie włosów lub prostowanie keratynowe. Pierwszy sposób daje natychmiastowe efekty i jest stosunkowo bezpieczny dla włosów. Nie mogą z niego skorzystać osoby, które rozjaśniały pasemka. Natomiast keratynowe prostowanie włosów zapewnia około półroczne efekty.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień