Prostownicy używamy z głową. Jak dbać o włosy prostowane?

prostowanie włosów

Cześć dziewczyny!

Tak to już jest, że dziewczyny z prostymi włosami chcą mieć loki, a dziewczyny z afro na głowie marzą o idealnie prostych pasemkach. Niezależnie od tego, jaką ty masz fryzurę, powinnaś wiedzieć, jak prawidłowo zadbać o włosy prostowane. Przeczytaj mój wpis, a dowiesz się, czy prostownica rzeczywiście szkodzi pasemkom.

KOSMETYKI DO PROSTOWANIA WŁOSÓW

Zacznę do czegoś, co w prostowaniu włosów jest bardzo ważne. Prostownicy nie wolno używać codziennie! Nawet jeśli stosujesz to urządzenie kilka razy w tygodniu, pamiętaj, że musisz wcześniej zastosować ochronne kosmetyki. Dzięki nim twoje włosy nie będą narażone na działanie wysokiej temperatury. Wykorzystaj produkty o oleistej, lecz lekkiej formule lub takie, które na powierzchni pasemek utworzą zabezpieczającą powłokę.

Jeśli używasz prostownicy, o włosy dbaj regularnie: nawilżaj, wzmacniaj i odżywiaj je. Po każdym myciu głowy stosuj odżywki, maski i olejki. Kosmetyki takie powinny nawilżać, wzmacniać i odżywiać pasemka, a także zabezpieczać przed rozdwajaniem się końcówek.

JAKĄ PROSTOWNICĘ WYBRAĆ?

Równie ważny jest wybór odpowiedniej prostownicy. Urządzenie musi mieć opcję regulowania temperatury, płytki tytanowo – ceramiczne (trwałe oraz wygodne w stosowaniu i czyszczeniu), lustrzane (gładkie) lub diamentowe (odporne na uszkodzenia i idealne do prostowania kręconych włosów), a także funkcję jonizacji. Do wyprostowania włosów normalnych optymalna temperatura wynosi od 170ºC do 200ºC. Włosy grube i kręcone prostuj, ustawiając temperaturę od 200ºC do 230ºC.

ALTERNATYWY DLA PROSTOWNICY

Czy możesz wyprostować włosy w inny sposób? Jasne, że tak. Wybierz chemiczne prostowanie włosów lub prostowanie keratynowe. Pierwszy sposób daje natychmiastowe efekty i jest stosunkowo bezpieczny dla włosów. Nie mogą z niego skorzystać osoby, które rozjaśniały pasemka. Natomiast keratynowe prostowanie włosów zapewnia około półroczne efekty.

Tagi: , , , , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień