Hit w pielęgnacji, czyli jak liście manuka podbiły rynek kosmetyczny

liście manuka w kosmetyce

Witajcie kochane!

Manuka to krzew, który porasta nieskażone tereny Nowej Zelandii Australii. Znając potęgę australijskich marek kosmetycznych oraz pochodzących stamtąd naturalnych składników najwyższej jakości po mankua również możemy spodziewać się nie byle jakiej pielęgnacji. Czy rzeczywiście tak jest? Liście manuka pojawiły się w kosmetyce stosunkowo niedawno i szturmem podbiły cały świat. Dziś są jednym z czołowych składników stosowanych w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej. Dlaczego manuka deklasuje inne substancje kosmetyczne? Jak działa? Czy warto wypróbować liście manuka w pielęgnacji skóry?

Liście manuka nie są znane w świcie kosmetycznym od niedawna. Już starożytni odkryli ich właściwości – powszechnie stosowano je wówczas jako środek antybakteryjny i kosmetyczny, leczono nim zmiany skórne i używano jako lek przeciwgrzybiczny. Często opatrywano nimi rany, ponieważ nie tylko usprawniały gojenie się naskórka, ale również uśmierzały ból.

Liście manuka w kosmetyce

Owe silnie lecznicze i anstseptyczne oraz antybakteryjne właściwości liści manuka zaczęto wykorzystywać również w kosmetyce. Przy uciążliwym trądziku, rozszerzonych porach, nadmiarze sebum i wszelkich „patologiach” skórnych liscie manuka przynoszą ulgę i pomagają w szybki sposób pozbyć się kłopotliwych zmian, niechcianych krostek, odblokowują i oczyszczają pory oraz mają właściwości ściągające skórę.

Sok z liści manuka doskonale reguluję prace gruczołów łojowych, utrzymując sebum w ryzach. Inną ważna cechą liści manuka jest to, że pomagają dokładnie oczyścić skórę: wyzbywają ją z toksyn, dezynfekują i stanowią doskonały detoks dla skóry. Regularne stosowanie liści manuka pomaga pozbyć się wągrów i zaskórników, nawet tych najbardziej „uporczywych”.

Liście manuka według INCI – Leptospermum Scoparium Leaf Extract

Jeśli poszukujecie dobrych kosmetyków z liśćmi manuka, pamiętajcie, aby sprawdzać, jak wysoko w składzie INCI widnieje ekstrakt z nowozelandzkich liści. Szukajcie go pod łacińską, wyżej wymienioną przeze mnie nazwa. Im więcej wyciągu z manuka zawiera dany kosmetyk, tym wyżej w składzie INCI pojawi się ich łacińska nazwa. Najlepiej, jeśli Leptospermum Scoparium Leaf Extract widnieje już na początku składu INCI.

Miód manuka – doskonały i naturalny kosmetyk

Sam, czysty wyciąg z liści manuka ciężko jest uzyskać i zakupić, dlatego jesteśmy skazani na gotowe, drogeryjne produkty. Niestety wiele z nich zawiera substancje typu SLS, SLES, które mogą zakłócać działanie ekstraktu z liści manuka. Dobrą wiadomością jest jednak to, ze z kwiatów nowozelandzkiej rośliny wytwarza się również miód, który ma podobne właściwości i jest genialnym, w pełni naturalnym kosmetykiem.

Miód manuka ma bardzo silne, uzdrawiające właściwości: jest w stanie zwalczyć bakterie gronkowca, paciorkowca oraz e-coli. Jako kosmetyk jest równie silnym wygładzająco-odżywczym remedium, które zapewnia cerze szybki i silny detoks, wyzbywając ja toksyn, zanieczyszczeń, resztek kosmetyków oraz pierwiastków wnikających w skórę wraz z toksynami. Według wielu badaczy miód manuka ma również właściwości antynowotworowe.

Miód manuka jest doskonałym składnikiem maseczek, peelingów do twarzy i ciała oraz okładów na dłonie i stopy (jego przeciwgrzybiczne właściwości doskonale pielęgnują skórę stóp).

Używaliście kosmetyków z liści manuka lub pozyskanego z rośliny miodu? Znacie ich działanie? Czy liście manuka sprawdziły się u Was w pielęgnacji skóry? Znacie jakieś godne polecenia kosmetyki z liści manuka? Napiszcie koniecznie 🙂

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień