Dobry tusz do rzęs – po czym go poznać? Mój poradnik

jaki tusz do rzęs wybrać?

Co powinien zawierać dobry tusz do rzęs?

Z czego składa się idealna maskara?

Co definiuje dobry tusz do rzęs? Spiralka? Formuła? Trwałość?

Jak należy wybierać tusz do rzęs, aby się nie rozczarować?

Przeczytajcie mój poradnik, a nigdy już nie kupicie sobie złej maskary:)

Dobry tusz do rzęs – po pierwsze spiralka

Szczoteczka w tuszu do rzęs MUSI być dobrze i starannie wykonana. Nie ma się co łudzić, że wielka szczota zapewni nam nieskazitelny makijaż. Duże szczoteczki stworzone są chyba tylko po to, by wpływały podświadomość: będę miała taaakie duże rzęsy, gdy się pomaluję tą spiralką. Nic bardziej mylnego. Szczoteczka powinna być średniej wielkości i mieć zwężenia na obu końcach, aby ułatwiała malowanie maleńkich rzęs w kącikach oczu i abyście ie musiały manewrować nią w sposób szaleńczy i nieopanowany. Najlepsza spiralka w tuszach ma kształt elipsy.

Dobry tusz do rzęs – silikonowa szczoteczka

Silikonowe spiralki w tuszu do rzęs powstały nie bez powodu. Są one o wiele bardziej precyzyjne i higieniczne: łatwo je umyć, nie odkształcają się i nie gromadzą zanieczyszczeń w takim stopniu, jak ich „włochate” koleżanki. Silikonowa szczoteczka lepiej rozczesuje rzęsy, rozdziela je i precyzyjnie pokrywa tuszem. Włochate szczoteczki niestety nigdy nie osiągną takiej precyzji w makijażu,.

Dobry tusz do rzęs – trwałość

Nie ma nic gorszego, niż tusz który się osypuje, rozmazuje lub dostaje się pod powiekę i drażni spojówkę. Niestety tanie tusze z drogerii zawierają składniki gorszej jakości a ich formuła nie jest tak trwała, jak u tuszów z wyższej półki. Lepiej jest zatem zainwestować i kupić droższy tusz do rzęs, niż bez przerwy nerwowo zerkać w lusterko kontrolując to, czy nie przypominacie przypadkiem dorodnej pandy.

Dobry tusz do rzęs – pielęgnacja

Tusze do rzęs oprócz malowania rzęs powinny o nie dbać, tylko takie połączenie – makijażu i pielęgnacji może zagwarantować, ze rzęsy nie będą niszczały. Kupując tusz do rzęs zwracajcie uwagę na to, co zawiera w swoim składzie. Jeśli są w nim woski, olejki, ekstrakty roślinne, jedwab lub panthenol – świetnie,. Oznacza to, ze maskara nie tylko maluje, ale również pielęgnuje rzęsy.

Omijajcie natomiast szerokim łukiem te maskary, które mają w składzie substancje zapachowe. Mogą one podrażniać oczy oraz wysuszać rzęsy.

Myślę, że powyższe 4 zasady pomogą wam podczas kupowania odpowiedniej maskary, z której będziecie zadowolone. Udanych zakupów:)

 

Tagi: , , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień