Sposoby na gładkie ręce. Jakie metody depilacji rąk polecam?

metody depilacji rąk

W dzisiejszych czasach wydepilowane nogi to za mało ‒ coraz więcej kobiet depiluje ręce. Ja też próbowałam. Wprawdzie już tego nie robię, ale ten krótki epizod sprawił, że metody depilacji rąk nie mają przede mną tajemnic. Które z nich polecam? Oto mniej i bardziej skuteczne sposoby na gładkie ręce.

Depilacja rąk kremem do depilacji

Krem do depilacji umożliwia usunięcie owłosienia przy nasadzie skóry, ale odrastające włosy nie są tak kłujące i twarde jak po goleniu. Dawniej kremy i pianki trzeba było trzymać na skórze przez co najmniej kwadrans, a teraz wystarczą trzy minuty. W nowoczesnych kremach do depilacji nie czuć przykrego chemicznego zapachu, ponieważ maskuje się go substancjami zapachowymi. Poza nimi w preparatach tego typu znajdują się substancje łagodzące i kojące naskórek, na przykład miód oraz wyciąg z aloesu, awokado i jojoby.

Depilacja rąk maszynką jednorazową

Jednorazowe maszynki do golenia to bardzo popularny i tani sposób usuwania zbędnego owłosienia. Ich główną zaletą, poza niską ceną, jest szybkość depilacji. Niestety, maszynka jednorazowa nie sprawdzi się w przypadku rąk, ponieważ ostrze żyletki powoduje podrażnienia, pęknięcia i rany na skórze, które mogą prowadzić do zakażenia lub zapalenia mieszków włosowych. Ponadto odrastające włosy są twarde, gęste i ciemne.

Depilacja rąk woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z najlepszych i najtrwalszych metod. Plastry z woskiem umożliwiają pozbycie się zbędnego owłosienia na długo (dwa, trzy tygodnie) i w krótkim czasie. Po tym, jak włosy odrosną i osiągną odpowiednią długość, depilację należy powtórzyć. Niestety, woskowanie jest bolesne oraz może powodować podrażnienia i reakcje alergiczne. Wosk syntetyczny uczula większość osób, dlatego po depilacji mogą pojawiać się krostki, które na szczęście znikają następnego dnia. Osoby niewprawione w sztuce woskowania powinny skorzystać z pomocy kosmetyczki, ponieważ nieumiejętnie oderwany plaster z woskiem może nawet naruszyć skórę i powodować podskórne wybroczyny. Depilacja woskiem nie jest wskazana w przypadku problemów skórnych i pękających naczynek krwionośnych.

Depilacja rąk pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest metodą prawie doskonałą. Po pierwsze, pasta do depilacji składa się z naturalnych składników, to znaczy z cukru i soku z cytryny. Po drugie, efekt depilacji jest porównywalny do depilacji woskiem, ale w przeciwieństwie do niego nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych. Po trzecie, włosy odchodzą znacznie łatwiej, dlatego nie dochodzi do sińców i wybroczyn. Z drugiej strony chociaż pastę cukrową można zrobić samodzielnie, wymaga to dużej wprawy. Ponadto gorącą jak lawa pastą cukrową łatwo się poparzyć. Z tych dwóch powodów najlepiej zdecydować się na wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja rąk depilatorem

Depilator to tania metoda depilacji, bo to jednorazowa inwestycja. Niestety, ma wady: jest bolesna i głośna, przez co depilatora nie można używać na przykład w nocy. To dobrze, że usuwa włosy wraz z cebulką, ponieważ dzięki temu efekty depilacji są długotrwałe, ale to zwiększa ryzyko wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych. Co więcej, otwarte rany łatwo zainfekować, a późniejsza pielęgnacja podrażnionych miejsc jest skomplikowana i pracochłonna.

Co do trwałości tej metody ‒ włosy odrastają po około trzech tygodniach, ale przy regularnym stosowaniu depilatora można zauważyć ich przerzedzenie. Z kolei aby złagodzić ból towarzyszący depilacji, wypuszczono na rynek depilatory z nakładkami chłodzącymi.

Depilacja rąk laserem

Depilacja laserowa polega na uwalnianiu wiązki lasera, która wnika w skórę, gdzie niszczy cebulkę włosa. Zabiegi wykonuje się w kilku lub kilkunastu seriach i należy je powtarzać co roku, aby sukcesywnie niszczyć cebulki włosów i w efekcie doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia. Z tego powodu depilacja laserowa jest najdroższą z metod jego usuwania. Jakie ma wady poza ceną? Po pierwsze, jest dość bolesna, po drugie, skutkuje wystąpieniem podrażnień (które znikają po kilku godzinach) i po trzecie, do jej stosowania są pewne przeciwwskazania. Wśród nich warto wymienić ciążę, choroby przewlekłe i przyjmowanie niektórych leków (antybiotyków, antydepresantów, retinoidów i leków obniżających krzepliwość krwi).

A Wy jaką metodę depilacji rąk stosujecie? Dajcie znać w komentarzach!

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień