Jak stosować tonik, serum i krem? Kolejność, w jakiej nakładam kosmetyki do twarzy

kosmetyki do twarzy

Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki najznakomitszych marek mogą okazać się nieskuteczne, jeżeli zostaną użyte w nieodpowiedniej kolejności lub nieumiejętnie nałożone na skórę. Jak oczyścić twarz? Jak i kiedy stosować tonik, serum i krem do twarzy oraz krem pod oczy? Za chwilę spróbuję odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Jak oczyścić twarz?

Kosmetyki do twarzy zawsze nakładam na czystą skórę, ponieważ to zmniejsza ryzyko podrażnienia i ułatwia im przenikanie do naskórka. Do mycia używam żelu do spłukiwania (ale równie dobrze sprawdzi się mleczko lub woda micelarna), po czym płuczę twarz wodą, aby usunąć ze skóry resztki kosmetyku. Następnie, dwa razy w tygodniu, wykonuję peeling, który usuwa obumarłe komórki naskórka, a tym samym ułatwia kosmetykom wnikanie do głębszych warstw skóry.

Jak stosować tonik do twarzy?

Oczyszczoną skórę przemywam tonikiem, to znaczy zwilżam nim wacik oraz delikatnie przecieram twarz i szyję. Tonik to bardzo ważny kosmetyk, ponieważ przywraca skórze naturalne (kwaśne) pH. Dzięki niemu skóra lepiej broni się przed drobnoustrojami i wchłania substancje odżywcze z kosmetyków.

Jak i kiedy stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk do zadań specjalnych. Zawiera skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych, na przykład odżywczych, nawilżających lub liftingujących, i powinien być stosowany co najmniej przez dwadzieścia osiem dni, bo tyle trwa cykl odnowy skóry, który serum wspomaga. Ten kosmetyk ma lekką, półpłynną konsystencję, dzięki której szybko się wchłania. Z tego powodu zamiast go rozcierać, a tym samym rozciągać skórę, rozprowadzam kilka kropli na palcach i szybko wklepuję opuszkami. Serum nanoszę od podbródka ku uszom oraz od nosa i środka czoła ku skroniom. Serum do twarzy na noc nakładam około godziny 20.00, kiedy zaczyna się proces nocnej regeneracji komórek skóry.

O ile serum stosuje się do dłuższych kuracji, o tyle maseczka jest jednorazowym zastrzykiem skoncentrowanych substancji aktywnych. Co to znaczy? Że można po nią sięgać okazjonalnie lub regularnie, ale rzadko, na przykład raz w tygodniu, i zawsze po peelingu; w ten sposób skóra w pełni na tym skorzysta.

Jak stosować krem do twarzy?

Codzienny rytuał pielęgnacyjny wieńczy aplikacja kremu. W jaki sposób nakładać ten kosmetyk? Ja nabieram odrobinę na opuszki i przez chwilę rozgrzewam, po czym rozprowadzam na skórze i wklepuję. Dzięki temu przyspieszę metabolizm komórkowy, a składniki aktywne z kremu i wcześniej aplikowanych kosmetyków zostaną lepiej wykorzystane przez komórki skóry. Krem wmasowuję w kierunku ku górze. Najpierw oklepuję opuszkami palców okolice ust i owal twarzy od brody w kierunku skroni, a następnie policzki od nozdrzy do skroni.

Jak stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy wklepuję pod dolną powieką od skroni do nasady nosa i pod łukiem brwiowym do zewnętrznego kącika oka. Na koniec w ten sam sposób masuję czoło, po czym zmieniam technikę masażu i ruchem głaszczącym delikatnie przesuwam dłonie od środka twarzy lekko ku górze w kierunku skroni.

A Wy w jaki sposób stosujecie tonik, serum i krem do twarzy oraz krem pod oczy?

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień