Depilacja twarzy za i przeciw. Depilator laserowy vs elektryczny

Cześć!

Wąsik… Niestety niektóre panie też go mają. Na szczęście meszek nad górną wargą można łatwo usunąć. Wystarczy zastosować depilator laserowy lub elektryczny. Sprawdź, który z nich okaże się lepszy. Poznaj również plusy i minusy depilacji twarzy.

Depilacja twarzy za i przeciw

Coraz więcej kobiet decyduje się na usuwanie owłosienia za pomocą depilatora. Można pozbyć się każdego niechcianego włoska, czy to ze skroni, czy z górnej wargi, czy z baczków. Ale czy depilacja twarzy jest bezpieczna i skuteczna?

Plusy depilacji twarzy:

  • trwałe usunięcie niechcianego owłosienia;
  • brak późniejszych powikłań;
  • estetyczny wygląd;
  • gładka twarz.

Minusy:

  • niewielki ból podczas zabiegu;
  • przeciwwskazania: opryszczka, aktywny trądzik, uszkodzenia naskórka;
  • po zabiegu skóry nie można wystawiać na słońce – możliwe podrażnienia i przebarwienia;
  • skomplikowana pielęgnacja po zabiegu.

Depilator laserowy do twarzy

Jeżeli planujesz poddać się takiemu zabiegowi, powinnaś maszynką delikatnie zgolić meszek znad górnej wargi lub innych części twarzy. W dniu depilacji nie stosuj podkładów, kremów z witaminą C lub kwasami. Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy może być odrobinę bolesne, dlatego po zabiegu należy zastosować natłuszczającą maść. Jeśli chciałabyś mieć depilator laserowy na własny użytek, musisz przygotować się na duży wydatek. Myślę jednak, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo usuwanie włosków takim urządzeniem jest skuteczne i dość komfortowe.

Depilator elektryczny do twarzy

Bez wątpienia jest o wiele tańszy od depilatora laserowego. Niestety usuwanie owłosienia za jego pomocą jest bardziej bolesne i może powodować niewielkie podrażnienia. Wybierając depilator elektryczny, kieruj się tym, jakie głowice znajdują się w zestawie lub czy można używać go pod wodą. Depilatory elektryczne mają czasami specjalne końcówki do depilacji wrażliwych miejsc.

 

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień