Pielęgnacja włosów falowanych i kręconych. Moje sprawdzone triki

pielęgnacja włosów kręconych

Cześć dziewczyny!

Dziś pokażę Wam kilka prostych sposobów na pielęgnację włosów falowanych i kręconych. Od razu zaznaczam, że nie będziemy ich prostować i wiązać w dziwaczne sploty. Będziemy za to olejować, suszyć bawełnianą koszulką, podcinać i robić mnóstwo innych rzeczy.

Olejowanie włosów

Chyba wszyscy fryzjerzy i włosomaniaczki zgodnie twierdzą, że najlepszym sposobem pielęgnacji włosów jest olejowanie. Jak to się robi? Do rodzaju włosów dobiera się olejki, które następnie nakłada się na całą fryzurę. Przed zabiegiem możesz umyć głowę lub nie – wszystko zależy od ciebie. Olejek na włosach trzyma się przez godzinę albo całą noc. Po olejowaniu skalp należy dokładnie umyć, a włosy ułożyć według własnego uznania.

Nie warto prostować

Włosów falowanych i kręconych nigdy nie wyprostujesz. Chyba że musiałabyś zadziałać na nie bardzo wysoką temperaturą i robić to bardzo długo. Twoje włosy może i stałyby się proste, ale równie mocno zniszczone. Co więcej wyprostowane loczki i fale szybko puszą i elektryzują się. Co zatem zrobić? Polub swoją fryzurę i podkreślaj skręt swoich włosów. Susz je z dyfuzorem i utrwalaj olejkami, mgiełkami lub po prostu lakierem.

Wycieraj i czesz odpowiednimi gadżetami

Nigdy nie czesz kręconych i falowanych włosów na sucho. Używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami, a pasemka szczotkuj wtedy, gdy trochę podeschną. Nie używaj szczotek z włosiem dzika, bo w ten sposób możesz uszkodzić strukturę pasemek. Równie ważne jest też wycieranie mokrych włosów bawełnianą koszulką. Nie stosuj ręczników, zwłaszcza tych z grubych i sztywnych materiałów. Powodują puszenie i elektryzowanie się włosów.

Tnij, obcinaj i podcinaj

Włosy falowane i kręcone najlepiej jest podciąć na kształt litery U, a także skrócić przy twarzy. Nie stosuj prostych cięć i cieniowania, które może wzmagać puszenie się fryzury i niszczyć końcówki włosów. Postaraj się znaleźć dobrego fryzjera, który wie, jak obciąć falowane lub kręcone włosy i nadać im odpowiednią gęstość.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień