Jak zmyć olejek z włosów? Sprawdzone i skuteczne sposoby

jak zmyć olejek z włosów

Olejowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie go zakończyć, czyli umyć głowę tak, żeby pasemka nie były przetłuszczone i obciążone, a na skórze nie pojawił się łupież. Jeżeli i ty masz z tym problem, to sprawdź, jak zmyć olejek z włosów.

Co to jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to zaaplikowanie odpowiednio dobranego kosmetyku na suche lub mokre pasemka i/lub skórę głowy. Olejek powinien być dopasowany do porowatości włosów, dlatego tak ważne jest sprawdzenie jego składu i tego, w jaki sposób był pozyskany. Najlepszy jest olejek roślinny, nierafinowany, bez dodatku sztucznych składników, zapachów, parafiny i chemicznych substancji. Zaleca się, żeby olejek pozostał na włosach przez około 30 minut do kilku godzin, a nawet na całą noc.

Sposoby olejowania włosów

Są trzy sposoby olejowania włosów:

  • na sucho – niewielką ilość wybranego olejku nakłada się na włosy przed myciem;
  • na mokro – olejek nakłada się na wilgotne włosy;
  • w misce – w mieszance olejku z wodą namacza się włosy przez kilka minut.

Jak zmyć olejek z włosów?

Niestety wodą olejku z włosów nie da się umyć. Pasemka pozostaną tłuste, posklejane i obciążone. Najlepszym sposobem na zmycie olejku jest zastosowanie mocno oczyszczającego szamponu lub delikatniejszego produktu, którym głowę należy umyć dwa razy. Niestety szampon o mocnym działaniu może całkowicie przekreślić efekty olejowania włosów.

Co to jest emulgowanie?

Najskuteczniejszą metodą zmywania olejku z włosów jest emulgowanie. Polega na zaaplikowaniu przed myciem maski lub odżywki, której zadaniem jest połączenie oleju z wodą. Dzięki temu pasemka będą łagodnie potraktowane i jednocześnie wypielęgnowane.

Są dwa sposoby emulgowania włosów. Pierwszy polega na spłukaniu olejku ciepłą wodą, nałożenie maski lub odżywki, pozostawienie jej na około pół godziny, a na końcu umycie włosów łagodnym szamponem lub odżywką przy zastosowaniu metody OMO. Stosując drugi sposób, pomijamy metodę OMO i spłukiwanie olejku ciepłą wodą.

Jakim szamponem zmywać olejek z włosów?

Używanie szamponu z SLS nie jest dobrym rozwiązaniem. Taki produkt może przesuszać włosy i powodować podrażnienie skóry głowy. Mycie mocnym szamponem można stosować raz na jakiś czas w celu oczyszczenia pasemek i skóry głowy z silikonów lub produktów stylizujących. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie łagodniejszego szamponu z naturalnymi składnikami.

Tagi: , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień