Makijaż beauty blenderem a trądzik. Jak połączyć jedno z drugim?

makijaż a trądzik

Dziewczyny!

Dziś przygotowałam wpis o tym, czy beauty blender może zaostrzać trądzik i jak go używać, żeby tego nie robił. Taki krótki poradnik z pewnością przyda się osobom, które mają cerę trądzikową – jak ja.

Cera trądzikowa, czyli…

Cera trądzikowa bez wątpienia jest problemem, ponieważ szybko się przetłuszcza, jest stale podrażniona i zaogniona, jej powierzchnia jest usiana wypryskami, a często towarzyszy jej też stan zapalny.

Nic dziwnego, że osoby o cerze trądzikowej są naprawdę mocno skoncentrowane na tym, jakich kosmetyków używają i jak dbają o swoją skórę. Niestety każdy nierozważny krok może skończyć się zaostrzeniem zmian trądzikowych i pogłębieniem problemu.

Najczęstsze przyczyny zaostrzania trądziku

Jakie błędy w pielęgnacji i codziennych zmaganiach z trądzikiem powodują, że zamiast leczyć problem, jeszcze bardziej go pogłębiamy? Czasami są to naprawdę błahostki, typu:

  • chlorowana woda na basenie;
  • zbyt rzadko zmieniana pościel;
  • za dużo stresujących sytuacji;
  • osiadanie na twarzy lakieru do włosów;
  • gorące i długie prysznice;
  • próbowanie kosmetyków z testerów;
  • trzymanie telefonu zbyt blisko ucha itp.

Wszystko, co wysusza skórą i podrażnia ją, a także każdy kontakt z bakteriami, może powodować zaostrzanie. Jednym z powodów może być też brak odpowiedniej higieny akcesoriów do makijażu.

Akcesoria do makijażu a trądzik

Sam makijaż nie ma aż tak dużego wpływu na kondycję cery (chyba że nie zmywamy go na noc lub stosujemy bardzo słabej jakości produkty). Jednak to, w jaki sposób go aplikujemy – a właściwie czym – ma już ogromne znaczenie! O co dokładnie chodzi?

Akcesoria do makijażu to niestety siedlisko bakterii. Teoretycznie powinniśmy czyścić je po każdym zrobieniu make-upu i osuszać w odpowiedni sposób, ale z reguły nie mamy na to czasu.

Osoby o cerze trądzikowej powinny jednak zwracać baczną uwagę na to, czy pędzle i gąbki do makijażu, których używają, są naprawdę czyste.

Czy beauty blender może zaostrzać trądzik?

Szczególnie beauty blender to idealne środowisko do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za nasilenie się trądziku. Miękka, wilgotna i ciepła od naszego dotyku gąbeczka, szybko może zapełnić się tysiącami maleńkich organizmów, które niestety pogłębiają problemy z cerą.

Odpowiedź na pytanie, czy beauty blender może zaostrzać trądzik, niestety brzmi: tak. Ale tylko w przypadkach, gdy nie dbamy o jego czystość i nie myjemy go po każdym użyciu.

Jak myć beauty blender?

Najprostszy sposób na to, żeby nasz makijaż nie miał złego wpływu na stan naszej cery, to regularne i bardzo dokładne mycie beauty blendera.

Najlepiej używać do tego szarego mydła potasowego (ma właściwości antybakteryjne), innego hipoalergicznego mydła lub żelu albo specjalnego preparatu do czyszczenia pędzli. Niektóre dziewczyny myją go szamponami do włosów, ale trzeba pamiętać, że taki kosmetyk może zawierać składniki, które później podrażnią naszą delikatną, usianą trądzikiem skórę.

To jednak nie jedyny pomysł na to, jak zmniejszyć trądzik dzięki beauty blenderowi. Grunt to przecież kreatywność!

Mój trik: beauty blender + srebro koloidalne

Znacie srebro koloidalne? To substancja, która słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych. Stosuje się ją w pielęgnacji skóry i leczeniu różnego typu zmian, także trądzikowych. Ostatnio odkryłam, że zamiast szkodzić mojej skórze beauty blenderem, mogę go – wręcz odwrotnie – wykorzystać jako narzędzie do zmniejszania trądziku.

Na czym polega ten trik? Wystarczy przed makijażem zmoczyć końcówkę beauty blendera odrobiną srebra koloidalnego, a dopiero potem wykonać makijaż. Proste, a jakie skutecznie!

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień