Pytania do kosmetyczki: higiena salonu, składy kosmetyków i inne ważne kwestie dotyczące zabiegów

zabiegi w salonie kosmetyczym

Cześć!

Czy pomyślałaś kiedyś o tym, o co zapytać kosmetyczkę, żeby mieć pewność dobrze wykonanej usługi? Jeżeli nie, to w tym poście podsunę ci kilka propozycji. Będą to takie pytania, które bez wahania możesz zadać w salonie kosmetycznym i na które bez problemu powinnaś otrzymać odpowiedź.

Czy w salonie kosmetycznym przestrzegane są zasady higieny?

Higiena w salonie kosmetycznym to podstawa. Jeżeli zauważysz, że w danym miejscu nie jest przestrzegana nawet w najmniejszym stopniu, to natychmiast uciekaj stamtąd. Brudne pędzle do makijażu, akcesoria używane podczas zabiegów, brud na podłodze? To wszystko może kosztować cię twoje zdrowie. Dlatego przed zabiegiem sprawdzaj, czy kosmetyczka dezynfekuje skórę i narzędzia, których będzie używała do zabiegu. W przeciwnym wypadku mogą spotkać cię przykre skutki: podrażnienia, trądzik, a nawet zapalenie wątroby lub wirus HIV.

Jakie składniki zawierają produkty stosowane podczas zabiegu?

Jeżeli wiesz, że na pewne składniki kosmetyków reagujesz alergią, to pytaj o składy. Powiedz też o tym kosmetyczce. Poproś także o pokazanie etykiety produktu, a w razie potrzeby poproś o zamiennik. Dotyczy to przede wszystkim kosmetyków używanych na twarz i okolice oczu.

Ile kosztuje i jak długo trwa zabieg?

Koszt zabiegu zazwyczaj będzie podany na stronie salonu lub wywieszony w jego wnętrzu. Co do czasu trwania, to trudno jest przewidzieć co do minuty, jak długo będziesz w salonie kosmetycznym. Nie powinna mieć miejsca sytuacja, w której zabieg się opóźnia lub przedłuża. W przypadku dopłaty, o której nie byłaś poinformowana, również powinnaś uzyskać dokładne wyjaśnienia.

Jakie są przeciwwskazania?

To jedna z ważniejszych kwestii dotyczących zabiegów w salonie kosmetycznym. Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być choroby przewlekłe, alergie, ciąża, metalowe przedmioty w ciele, a nawet picie herbatki z ziół, które mogą mieć działanie fotouczulające. Dlatego przed zabiegiem powinnaś zostać poinformowana w tej sprawie lub sama zapytać się kosmetyczki.

Jak dbać o skórę, włosy lub paznokcie po zabiegu?

Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu jest bardzo ważna dla utrzymania efektów i uniknięcia skutków ubocznych. Dlatego powinnaś zostać poinstruowana przez kosmetyczkę, jak postępować, co robić, a czego nie, jakich produktów używać, a których unikać. Słuchaj uważnie tego, co mówi lub poproś o spisanie najważniejszych kwestii.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień