Hej dziewczyny, zapewne każda z Was odczuła już, że lato bezpowrotnie dobiega końca. Ostatnie podrygi słońca i nieliczne dni, kiedy możemy obyć się bez ciepłego swetra. Oprócz zmiany garderoby pora na zmianę pielęgnacji. Jesienią mamy sporo do „posprzątania”, jeśli chodzi o skórę, włosy, paznokcie. Lato niestety dosyć brutalnie obchodzi się z naszą cerą. Przebarwienia słoneczne, odwodnienie skóry, zwiększona wrażliwość i możliwość podrażnień, zmarszczki, fotostarzenie – to cześć problemów, jakie przydarzają się nam po lecie. Jak zregenerować buzię i przesuszone upałami włosy? Warto skusić się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które oferują salony urody. Dobra wiadomość jest taka, że jeden z nich (ten na włosy) możecie wykonać w zaciszu własnego domu. Chcecie je poznać? Zapraszam do lektury.
Jesień – czas intensywniejszych zabiegów dla skóry
Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego jesienią można sobie pozwolić na więcej specjalistycznych zabiegów dla skóry niż np. latem czy późną wiosną? Odpowiedź jest dosyć logiczna: specjalistycznemu dbaniu o urodę sprzyja słabe promieniowanie oraz to, że skóra nie musi codziennie znosić upałów. Wiele inwazyjnych zabiegów z w salonach kosmetycznych nie współgra z silnym promieniowaniem słonecznym. Rezultaty mogą być nieprzyjemne: promienie słoneczne uszkadzają i podrażniają naskórek, który był już wcześniej poddany zabiegowi upiększającemu – uwrażliwiona skóra może się przebarwić, podrażnić, szybciej zestarzeć. Dlatego jesienią, gdy słońce skrywa warstwa chmur – wiele zabiegów jest wręcz idealna.
Profesjonalne zabiegi kosmetyczne – najlepsze na jesień
1. Peeling węglowy laserem rubinowym
Taki laserowy peeling można właściwie wykonywać o każdej porze roku, ale jesienią jest on najbardziej wskazany, ponieważ doskonale oczyszcza skórę i pomaga pozbyć się „bałaganu” jaki słońce zrobiło na Waszej buzi. Peeling węglowy laserem rubinowym będzie doskonały zarówno dla osób ze skórą trądzikową, jak i dla tych, którzy borykają się z przebarwieniami, plamami pigmentacyjnymi, lub ich skóra utraciła elastyczność.
Zabieg laserem rubinowym polega na tym, że skórę naświetla się promieniem lasera, którego głowica pokryta jest dodatkowo specjalną zawiesiną węglową. Podczas zabiegu cząsteczki węgla wnikają w nierówności skóry i ułatwiają światłu penetrację. Efekt? Znikają krostki, zaskórniki i wszelkie nierówności skóry. Pory na twarzy zwężają się i oczyszczają, skóra zyskuje elastyczność, a drobne zmarszczki wygładzają się; znikają też wszelkie przebarwienia i plamy pigmentacyjne .
2. Kwasy
Latem zabiegi z użyciem kwasów są absolutnie zakazane. Jesienią wracają one do łask, ponieważ jest to dla nich najlepsza pora. Zabiegi z użyciem kwasów doskonale złuszczają naskórek i przyspieszają regenerację. To dzięki nim możemy szybko uzyskać „nową”, młodą i jędrną skórę.
Na czym dokładnie polega peeling chemiczny z udziałem kwasów? Na skórę nakłada się po prostu odpowiednio dobraną mieszankę specjalnych związków chemicznych. Mają one określone stężenie pH. Substancje przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę kolagenu i elastyny, a dzięki temu przyspieszają jej regenerację i spowalniają procesy starzenia.
Aby zabieg kwasami przyniósł najlepsze efekty zaleca się wykonanie serii takich zabiegów, choć wszystko zależy oczywiście od rodzaju i kondycji skóry. Ja zawsze po lecie idę na 2-3 zabiegi, które wykonuję w kilkutygodniowych odstępach. Już po pierwszym czułam różnicę w kondycji i wyglądzie skóry. Buzia stała się ładnie rozjaśniona, gładka i elastyczna, zniknęły przebarwienia, a pory skóry oczyściły się.
3. Fotodmładzanie laserowe
To zdecydowanie mój ulubiony zabieg kosmetyczny. Lasrowe fotoodmładzanie polega na podgrzaniu kolagenowych włókien – ciepło przyspiesza proces ich regeneracji i zmusza je do pracy, czyli utrzymuje je w dobrej kondycji. Dzięki temu włókna nie zanikają, a skóra wolniej się starzeje. Seria zabiegów z użyciem lasera jest w stanie poprawić koloryt skóry, usunąć wszelkie przebarwienia i plamy pigmentacyjne, a także pozbyć się drobnych zmarszczek. Fotoodmładzanie skóry domyka też rozszerzone pory (jest to częsty problem po lecie, ponieważ przesuszona słońcem skóra zaczyna produkować nadmiar sebum, a pory rozszerzają się). Wiele kobiet bardzo sobie chwali ten zabieg, ponieważ jest on alternatywą dla szeregu innych, inwazyjnych metod odmładzania skóry (mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym). Efekty są subtelne, skóra nie potrzebuje czasu na rekonwalescencję, a sam laser działa na wielu poziomach.
4. Olejowanie – zabieg odmładzający włosy
Salony kosmetyczne oferują przeróżne zabiegi dla poprawy wyglądu i „jakości” włosa (keratynowe prostowanie, laminowanie, sauna na włosy), ale nic nie działa tak dobroczynnie na zmęczone latem pasma jak naturalne olejki. Olejowanie włosów to nic innego, jak zaawansowana maska, którą wcieramy w skórę głowy i rozprowadzamy na całych pasmach aż po same końce. Maskę trzymamy minimum 30 minut (wiele kobiet idzie spać z włosami pokrytymi olejkiem), a następnie dokładnie zmywamy szamponem.
Olejowanie włosów oferowane jest co prawda w prestiżowych salonach fryzjerskich, ale kosztuje dużo więcej niż flakon dobrego olejku do włosów. Jednym z (moim zdaniem) najlepszych olejów do olejowania włosów jest Nanoil – ma najlepszy skład wśród wszystkich dostępnych na rynku olejków, jest dobrany do porowatości włosów, zawiera kilka odpowiednio dopasowanych do rodzaju włosa olejów a oprócz nich również szereg substancji wpływających pozytywnie na wygląd i strukturę włosów.
Naturalne olejki to źródło dobrych kwasów tłuszczowych, dbających o regenerację włosów, odmładzających fitosteroli, flawonoidów wymiatających wolne rodniki, wygładzających i poprawiających strukturę włosa fosfolipidów, a także szeregu istotnych dla włosów witamin i minerałów. Olejki wpływają również na stan skóry głowy, wzmacniają osłabione po lecie cebulki, zapobiegają wypadaniu włosów i przyspieszają wzrost nowych, mocnych pasm.
Czy spodobał się Wam któryś z zabiegów? Skusicie się na laser, kwasy lub olejowanie włosów? Może już od dawna olejujecie swoje pasma i macie ulubiony olejek do włosów? Dajcie znać w komentarzu. Miłego dnia 🙂