Ćwiczę, więc mam ładną skórę. Jak aktywność fizyczna wpływa na wygląd skóry?

jak aktywność fizyczna wpływa na skórę?

Cześć!

Nie wyobrażam sobie życia bez ćwiczeń. Trenuję regularnie trzy razy w tygodniu od kilku już lat. Aktywność fizyczna pozwala zachować mi sprawne ciało i piękną skórę. Tej ostatniej trzeba jednak nieco pomóc po ćwiczeniach w oczyszczaniu i pielęgnacji. Jak to zrobić? Przeczytajcie mój tekst, a wszystkiego się dowiecie. 

Jak pot wpływa na wygląd skóry?

Pot pojawiający się podczas ćwiczeń składa się z 98% z wody, mocznika i kwasu mlekowego. Odpowiadają za nawilżenie skóry i są dodawane do niektórych kosmetyków. Co więcej wraz z potem wydalane są z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i zdrowa. Usuwane są także wolne rodniki, które przyspieszają starzenie się organizmu.

Ważne jest, żeby po treningu oczyścić ciało z potu i sebum. Możesz wziąć prysznic w klubie fitness lub w domu. Najlepiej użyć do tego energetyzującego lub łagodzącego żelu. Kosmetyk nie tylko usunie pot, sebum i zanieczyszczenia, lecz także nawilży i odżywi skórę.

Sport poprawia krążenie krwi

Dla zachowania ładnego wyglądu skóry i dobrego stanu zdrowia poprawienie krążenia jest bardzo ważne. O to pomoże ci zadbać regularny trening, a nawet spacer. Dzięki lepszemu krążeniu organizm otrzymuje więcej tlenu i odżywczych substancji. Skóra jest czysta, pory nie są zapchane przez sebum, pot i martwe komórki skóry, nie powstają zmarszczki i zaskórniki. Lepsze ukrwienie skóry wpływa także na mocniejsze, zdrowsze i ładniejsze włosy, bo zapobiega ich wypadaniu i odżywia mieszki włosowe.

Hormony i trądzik a aktywność fizyczna

Sport redukuje stres i związane z nim skutki. Kiedy się stresujemy, dochodzi do produkcji kortyzolu, który negatywnie wpływa na kondycję skóry. Pobudza gruczoły łojowe, co zwiększa ilość sebum, przyczynia się do powstawania zaskórników i trądziku. Natomiast aktywny styl życia i regularne ćwiczenia niwelują stres. Podczas wysiłku fizycznego poziom kortyzolu wyrównuje się, jest także produkowany hormon wzrostu, który wpływa na syntezę białek. To z kolei przekłada się na kondycję mięśni i skóry. W trakcie ćwiczeń wydzielane są także hormony szczęścia, czyli endorfiny i serotonina.

Ćwiczenia a cellulit

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej związane z zaburzeniami hormonalnymi i nadwagą. Na najlżejsze formy cellulitu można oddziaływać za pomocą ćwiczeń, które pobudzają krążenie i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu lub go zmniejszyć, należy połączyć trening siłowy z aerobowym. Takie ćwiczenia zaangażują uda i pośladki, które są najbardziej narażone na cellulit. Dobrze sprawdzą się spacer, bieganie, jazda rowerem lub orbitrek wraz z treningiem z obciążeniem.

Jak dbać o twarz po treningu?

Po treningu należy dokładnie oczyścić twarz z potu, sebum i innych zanieczyszczeń. Moją najważniejszą zasadą jest to, że do klubu fitness lub przed bieganiem w parku się nie maluję. Makijaż mógłby bardzo zaszkodzić mojej cerze, a wyglądem podczas ćwiczeń się nie przejmuję. Twarz oczyszczam łagodnym mleczkiem lub pianką, a następnie przemywam tonikiem. W razie konieczności robię peeling i nakładam nawilżającą maskę.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień