Cześć!
Zimą skóra narażona jest na podrażnienia, przesuszenia i odmrożenia. Jeśli chcesz uniknąć takich przykrych niespodzianek, musisz stosować odpowiednie kosmetyki lub poddać się właściwym zabiegom kosmetycznym. Jednak zimą nie wszystko w kwestii pielęgnacji skóry jest dozwolone. Sprawdź, których produktów możesz używać i które zabiegi musisz przełożyć na wiosnę lub lato.
Nawilżanie skóry zimą
Podobno są tacy ludzie, którzy nawilżanie skóry zimą uważają za coś złego i niepotrzebnego. A przecież jest to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli nie będziesz nawilżała skóry, to wkrótce stanie się sucha, szorstka, czerwona i podrażniona. Naczynka krwionośne zaczną pękać, usta będą pierzchnąć, a w ekstremalnych przypadkach mogą pojawić się odmrożenia. Podczas zimy stosowanie kremów nawilżających i natłuszczających jest wręcz wskazane. Dzięki tym kosmetykom skóra zyska ochronę przed niskimi temperaturami, mrozem i śniegiem. Co więcej, używając odpowiednich produktów, dostarczysz swojej skórze wielu składników odżywczych. Na dzień można stosować kremy z lipidami, woskami i olejkami roślinnymi. Wieczorem zaś dobrze jest nakładać kremy o bogatym składzie i regenerujących właściwościach.
Peeling zimą? Czemu nie
Skóra w trakcie zimy wysycha i łuszczy się bardzo szybko. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, należy robić regularne peelingi. Złuszczanie martwego naskórka ma także inne pozytywne działanie: ujędrnia skórę, poprawia krążenie krwi, przyspiesza wchłanianie się składników odżywczych zawartych w kosmetykach, rozświetla i przygotowuje ciało do lata. Ważne jest jednak, żeby peelingów nie robić przed wyjściem na dwór lub przed założeniem grubych ubrań. Mogłabyś się wtedy narazić na podrażnienia, a efekty zabiegu byłyby znikome. Peeling zawsze (i to niezależnie od pory roku) należy robić przed snem. Nocą skóra zregeneruje się i nie bezie narażona na podrażnienia.
Których zabiegów nie wolno robić podczas zimy?
Z całą pewnością są to mezoterapia igłowa i inne zabiegi z zastosowaniem igieł oraz zamykanie naczynek. Dlaczego tym zabiegom nie wolno poddawać się podczas mrozów? Skóra ma wtedy gorsze zdolności regeneracyjne i jest bardziej narażona na podrażnienia. Poza tym po takich zabiegach pielęgnacja skóry może okazać się bardzo skomplikowana. Nie zaleca się także spacerów po dworze i wystawiania skóry na niskie temperatury bez żadnej ochrony.