Kosmiczna fryzura, czyli najmodniejsze cięcie ostatniego sezonu: bob SF

Cześć!

Rastafarianie mają dredy, punkowcy – irokezy, mnisi – tonsurę, a fanki fantastyki – SF boba. Ta fryzura to prawdziwy hit ostatniego sezonu. Jej nazwa i wygląd nie są przypadkowe, a widzom pewnego serialu kojarzą się tylko z jedną postacią. O co i o kogo chodzi?

Jak wygląda science-fiction bob?

Jest to kolejna wariacja na temat boba. Założę się, że w niedalekiej przyszłości pojawi się mnóstwo wariantów tej fryzury. Jak wygląda sci-fi bob w obecnym wydaniu? Charakteryzuje się wieloma warstwami i dynamiczną linią cięcia. Odpowiednie operowanie nożyczkami pozwala na stworzenie lekkiej fryzury o podwójnej objętości. Włosy są krótko ostrzyżone i sięgają zazwyczaj do linii nosa lub ust. To kosmiczne uczesanie jest łączone z grzywką zakrywającą tylko pół czoła. Grzywka natomiast powinna mieć kształt półkola. SF bob może zostać zrobiony na wszystkich rodzajach włosów, i to niezależnie od ich struktury. Fale lub loczki jeszcze bardziej podkreślą jego oryginalny kształt.

Kto pierwszy nosił taką fryzurę?

Nie była to żadna amerykańska celebrytka, ani gwiazda muzyki elektronicznej, a już tym bardziej kreatorka ekstrawaganckiej mody. Otóż pierwszą osobą, która nosiła sci-fi boba był… komandor Spock. Ludzie, którzy twardo stąpają po ziemi, zaraz zapytają: „A któż to taki?!” Z prędkością światła wyjaśniam, że jest to jeden z bohaterów serialu „Star Treck”, należący do rasy Wolkan. Zapewne wszyscy pamiętacie jego sławne pozdrowienie: uniesioną dłoń z połączonymi palcami małym i serdecznym oraz środkowym i wskazującym z zachowaniem przerwy między kciukiem i parami wymienionych wcześniej palców. Jest to salut wolkański, który oznacza: „Żyj długo i pomyślnie” (w nowej fryzurze).

Kto wylansował styl à la komandor Spock?

Bob sci-fi wcale nie przywędrował do nas z odległych zakątków Uniwersum, lecz z Ameryki. Tę oryginalną fryzurę stworzyła Melissa Hoyle, która pracuje w salonie Spoke&Weal. Pierwsza wersja tej fryzury była łączona z grzywką blunt bang, czyli grzywką wykonaną metodą tępego cięcia. Dzięki temu nawet osoby z kręconymi włosami mogą poczuć się modnie. Uczesanie, które jest rozpowszechnione dziś, może mieć prostą lub zaczesaną na bok grzywkę, dłuższe włosy z przodu albo mocno odsłonięty kark z wygolonymi w tym miejscu włosami.

A wy na jaką wersję SF boba się zdecydujecie, dziewczyny? Obierzcie kurs na drugą gwiazdę po prawej i lećcie do salonu fryzjerskiego!

 

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień