Pielęgnacja skóry zimą. Co możesz zrobić, a czego ci nie wolno?

zimowa pielęgnacja skóry

Cześć!

Zimą skóra narażona jest na podrażnienia, przesuszenia i odmrożenia. Jeśli chcesz uniknąć takich przykrych niespodzianek, musisz stosować odpowiednie kosmetyki lub poddać się właściwym zabiegom kosmetycznym. Jednak zimą nie wszystko w kwestii pielęgnacji skóry jest dozwolone. Sprawdź, których produktów możesz używać i które zabiegi musisz przełożyć na wiosnę lub lato.

Nawilżanie skóry zimą

Podobno są tacy ludzie, którzy nawilżanie skóry zimą uważają za coś złego i niepotrzebnego. A przecież jest to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli nie będziesz nawilżała skóry, to wkrótce stanie się sucha, szorstka, czerwona i podrażniona. Naczynka krwionośne zaczną pękać, usta będą pierzchnąć, a w ekstremalnych przypadkach mogą pojawić się odmrożenia. Podczas zimy stosowanie kremów nawilżających i natłuszczających jest wręcz wskazane. Dzięki tym kosmetykom skóra zyska ochronę przed niskimi temperaturami, mrozem i śniegiem. Co więcej, używając odpowiednich produktów, dostarczysz swojej skórze wielu składników odżywczych. Na dzień można stosować kremy z lipidami, woskami i olejkami roślinnymi. Wieczorem zaś dobrze jest nakładać kremy o bogatym składzie i regenerujących właściwościach.

Peeling zimą? Czemu nie

Skóra w trakcie zimy wysycha i łuszczy się bardzo szybko. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, należy robić regularne peelingi. Złuszczanie martwego naskórka ma także inne pozytywne działanie: ujędrnia skórę, poprawia krążenie krwi, przyspiesza wchłanianie się składników odżywczych zawartych w kosmetykach, rozświetla i przygotowuje ciało do lata. Ważne jest jednak, żeby peelingów nie robić przed wyjściem na dwór lub przed założeniem grubych ubrań. Mogłabyś się wtedy narazić na podrażnienia, a efekty zabiegu byłyby znikome. Peeling zawsze (i to niezależnie od pory roku) należy robić przed snem. Nocą skóra zregeneruje się i nie bezie narażona na podrażnienia.

Których zabiegów nie wolno robić podczas zimy?

Z całą pewnością są to mezoterapia igłowa i inne zabiegi z zastosowaniem igieł oraz zamykanie naczynek. Dlaczego tym zabiegom nie wolno poddawać się podczas mrozów? Skóra ma wtedy gorsze zdolności regeneracyjne i jest bardziej narażona na podrażnienia. Poza tym po takich zabiegach pielęgnacja skóry może okazać się bardzo skomplikowana. Nie zaleca się także spacerów po dworze i wystawiania skóry na niskie temperatury bez żadnej ochrony.

 

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień