Jak dbać o włosy? Metody a różne rodzaje włosów

jak dbać o włosy?

Cześć!

Tak jak różne typy skóry wymagają odmiennej pielęgnacji, tak o różne rodzaje włosów należy dbać według zasad dopasowanych do ich potrzeb. Jakich kosmetyków należy użyć przy włosach normalnych, a jakich przy włosach z łupieżem? Jaka jest najlepsza pielęgnacja do włosów suchych i przetłuszczających się? Odpowiedzi znajdziesz w moim tekście.

Jak dbać o włosy normalne?

Wydaje się, że są najłatwiejsze do pielęgnacji i nie potrzebują żadnych specjalistycznych kosmetyków. W końcu są miękkie i podatne na modelowanie, nie są przesuszone i uszkodzone przez farbowanie. Wystarczy myć je szamponem do włosów normalnych i stosować odżywki do spłukiwania. Raz na miesiąc trzeba użyć odżywki regenerującej, a latem chronić przed promieniami UV. Ważne jest jednak, żeby nie przedobrzyć w pielęgnacji lub jej nie zaniedbać. Skutek? Włosy na pewno zmieniłyby rodzaj, pH skóry głowy mogłoby ulec zmianie, a produkty do pasemek normalnych nie poradziłyby sobie z łupieżem lub nadmiarem sebum.

Jak pielęgnować włosy suche?

Przyczyn suchości włosów jest sporo. Zalicza się do nich między innymi: uwarunkowania genetyczne, wpływ czynników środowiskowych, niewłaściwa pielęgnację i częstą stylizację na gorąco. Jak dbać o takie włosy? Co kilka dni myj je szamponem tylko do włosów suchych, a po myciu stosuj odżywkę lub maskę o działaniu regenerującym lub nawilżającym. Unikaj suszenia suszarką i używania prostownicy – te urządzenia z pewnością osłabią i uszkodzą pasemka.

Pielęgnacja włosów zniszczonych

Koloryzacja, ondulacja, rozjaśnianie, suszenie lub prostowanie – takie działania niszczą włosy. Skóra głowy również może być podrażniona, a cebulki włosa osłabione. Jeżeli twoje włosy tak wyglądają, to powinnaś zastosować pielęgnację, która przywróci im nawilżenie, blask i elastyczność. Stosuj kosmetyki z ceramidami, proteinami i witaminami, a jeśli są farbowane, to użyj produktów przeznaczonych do tego typu pasemek. Do rozczesywania stosuj grzebienie z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Włosy przetłuszczające się wyglądają nieestetycznie, są pozbawione objętości, a skóra głowy jest pokryta warstwą sebum. Takie problemy pojawiają się, gdy gruczoły łojowe pracują nieprawidłowo. W takim wypadku najlepiej jest stosować szampony o delikatnym działaniu przeciwłojotokowym, antyseptycznym i z kwaśnym pH. Nie używaj produktów o mocnym działaniu oczyszczającym, bo możesz nadmiernie wysuszyć skórę i kompletnie rozregulować pracę gruczołów łojowych.

Jak wyleczyć łupież z włosów?

Łupież we włosach jest spowodowany przez grzyby żyjące na owłosionej skórze głowy każdego z nas. W normalnych warunkach nie powodują łupieżu, lecz pod wpływem zewnętrznych czynników już tak. Prawidłowa pielęgnacja włosów z łupieżem polega na stosowaniu odpowiednich preparatów, w tym tych przepisanych przez dermatologa. Głowę po myciu szamponem zawsze należy opłukać letnią wodą.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień