Moje TOP 5 NAJLEPSZYCH DOMOWYCH MASECZEK do twarzy

domowe maseczki na twarz

Cześć Piękne Istotki!

Domowe maseczki to mój hit, którym się raczę codziennie od około 5 dni. Postanowiłam zrobić sobie coś, co poleca blogosfera i co w moim przekonaniu jest dużym ukłonem w stronę regeneracji cery, czyli tzw. maseczkowy maraton do twarzy. Jest to proste: codziennie wieczorem robicie sobie maseczkę na twarz, a po tygodniu nie poznajecie własnej cery, taka jest piękna, młodzieńcza i idealna;)

Ponieważ sklepowe maseczki do twarzy zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia, wykorzystuję te domowe. Dziś podam Wam przepisy na 7 doskonałych maseczek do twarzy – na każdy dzień tygodnia. Gotowe na maseczkowy maraton?

To się opłaca, czyli dlaczego warto stosować maski?

Logiczne, że maseczki silniej działają na skórę i “od ręki”, natychmiast poprawiają jej stan i kondycję. Z ich działaniem i efektami nie potrafię porównać działania żadnego innego kosmetyku, to taki domowy zabieg kosmetyczny na skórę, który daje efekt jak po wizycie w salonie.

Maseczki w ciągu kilkunastu minut odświeżają cerę, poprawiają jej wygląd, wygładzają i likwidują zmęczenie twarzy. Dostarczają skórze wielu potrzebnych składników odżywczych.
Dlaczego domowe maseczki są według mnie lepsze?

Domowa maseczki do twarzy są po prostu w pełni naturalne, bez szkodliwych, kontrowersyjnych synetetyków i składników, które konserwują maseczkę, ale nie mają korzystnego wpływu na skórę.
Domowe maseczki tworzycie sami i w 100% od początku do końca macie wpływ na proces “produkcji”, jakość i składniki, których używacie do stworzenia maseczki. Ich jakość oraz składniki, które trafiają do jej składu.

Co przed maseczką – czyli jak przygotować cerę

Aby maseczka działa doskonale, a efekty były silniejsze – odpowiednio przygotujcie skórę na jej przyjęcie, czyli, innymi słowy, oczyśćcie ją najlepiej jak umiecie. Trzeba się pozbyć makijażu, zanieczyszczeń, toksyn z buzi.

Idealne będzie np. słynne OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami, albo np. peeling, aby usunąć martwy naskórek. Podczas OCM idealnie oczyszczą się pory skóry, a masaż wykonany podczas zabiegu pobudza mikrokrążenie i zwiększa chłonność skóry. Dlatego później składniki maseczki łatwiej będą wnikać w naskórek.

Złote zasady stosowania maseczek

  • Maskę najlepiej nakładajcie wieczorem, około godziny 18.00-19.00.
  • Aplikujcie ją na dokładnie oczyszczoną cerę.
  • Po zmyciu maseczki, stosujcie tonik i odpowiedni krem do twarzy.

7 najlepszych domowych masek do twarzy

Kochani, oto best of the best, czyli moje domowe hity wśród maseczek do twarzy, na każdy dzień tygodnia 🙂 Voila!

1. Maseczka z ogórka – ponadczasowy klasyk

  • 1 ogórek,
  • pół łyżeczki olejku z awokado lub arganowego.

Bezkonkurencyjna klasyka i wciąż hit w pielęgnacji. Kochani, to najprostsza, dwuskładnikowa maseczka świata o doskonałym działaniu na skórę. Ogórek odświeża, zmywa z twarzy zmęczenie, likwiduje obrzęk, ujednolica koloryt, rozjaśnia skórę, nawilża jak szalony i super wygładza.

Zmieszany z naturalnym olejkiem ma oczywiście jeszcze większego powera, silniejsze działanie odżywcze, ochronne i przeciwstarzeniowe. 1 średni ogórek zetrzyjcie na tarce, sok wyciśniejcie – mozecie go użyć jako toniku, a zieloną papkę uzupełnijcie o pół łyżeczki olejku z awokado lub arganu. Trzymajcie na buzi 15 min. Zmyjcie.

2. Maseczka z drożdży

  • 20 gram drożdży,
  • 2-3 łyżki jogurtu naturalnego najlepiej bio,
  • łyżeczka olejku jojoba dobrej jakości, np. Nanoil.

Drożdże… ech niepozorne a cudowne… czegóż w nich nie ma! Okazuje się, że drożdże mają dużo witaminy B, białka i od groma: fosforu, cynku, magnezu, żelaza, potasu, selenu i chromu. Ta maseczka jest cudotwórcą dla skóry zmęczonej, poszarzałej, z niedoskonałościami. Olejek jojoba poprawia kondycję skóry, przywraca jej kondycję, równoważy sebum, a jogurt nawilża, zmiękcza i rozjaśnia cerę, oraz nadaje jej odpowiednie pH. Mieszacie składniki, papkę nanosicie na buzię i zmywacie po 15-20 min.

3. Maseczka z aloesu, miodu i olejku awokado

  • 2-3 łyżki miodu
  • 1 łyżka soku z aloesu
  • 1 łyżeczka olejku awokado

Połączcie składniki i dokładnie wymieszajcie. Maseczkę trzymacie 20 minut na buzi, po czym zmywacie ciepłą wodą. Aloes to kolejny ponadczasowy hit w pielęgnacji. Jeśli nie macie soku z aloesu, możecie wykorzystać żel aloesowy dobrej jakości np. Holika Holika.

Maseczka koi i odświeża skórę, rewitalizuje ją i nawadnia. Skóra robi się elastyczna i odżywiona, dużą zasługę w jej wyglądzie ma olej z awokado. Miód działa antyseptycznie, detoksykuje i leczy wszelkie niedoskonałości. Maseczka jest idealna do każdej cery, głównie do suchej, poszarzałej lub dojrzałej, z niedoskonałościami.

4. Maseczka z ziemniaka i oleju jojoba / migdałowego

  • 1 surowy ziemniak
  • łyżeczka olejku jojoba lub migdałowego

Ziemniaka ścieracie na tarce, z papki musicie odcisnąć nadmiar wody, a powstałą ziemniaczaną pulpę łączycie z olejkiem i nakładacie na buzię na kwadrans. Ziemniak usunie zmęczenie i opuchnięcia z twarzy, rozjaśni cerę, a regularnie stosowany rozjaśnia nawet uporczywe plamy pigmentacyjne. Czy wiecie, że olej jojoba to niezwykły olejek, który zawiera skwalan – składnik ludzkiego sebum/ Hamuje łojotok i dba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Maseczkę z ziemniaka możecie też nakładać na skórę pod oczami – zlikwiduje podkrążone i opuchnięte powieki oraz sińce pod oczami.

5. Maseczka z białka

  • 2 białka
  • pół łyżeczki olejku arganowego

Ubijcie białka na gładką pianę, wymieszajcie olejkiem arganowym.
Nałóżcie na twarz i po kwadransie zmyjcie buzię. Ta maseczka działa uelastyczniająco sórę i odmładzająco. Białko redukuje zmarszczki, nawilża, odświeża, a jeśli chcecie, by maska miała dodatkowego “kopa” odmładzającego – możecie ja wzbogacić o kilka kropli witaminy E.

6. Maseczka z miodu i mleka

  • 2 łyżki stołowe miodu
  • 3 łyżeczki mleka
  • łyżeczka olejku migdałowego

Połączcie składniki, wymieszajcie i nakładajcie na buzię (15-20 minut i zmywacie). W każdej mojej masce staram się użyć naturalny olejek – według mnie to najważniejsze składniki każdej pielęgnacji i nie wyobrażam sobie, by miało ich zabraknąć w mojej kosmetyczce. Miód ma nieocenione właściwości lecznicze i przeciwzapalne, dlatego jest doskonały na skórne niedoskonałości, a ponadto zapobiega podrażnieniom, w tym również słonecznym. Chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Olejek migdałowy odżywia skórę, genialnie poprawia jej elastyczność i dostarcza cennych kwasów tłuszczowych, a przy tym jest delikatny i idealny do każdej cery. Z kolei mleko nawilża skórę i działa przeciwzmarszczkowo.

7. Maseczka z jabłka

  • 1 jabłko
  • 1 łyżka mąki (ziemniaczana, kukurydziana lub ryżowa)
  • kilka kropli soku z cytryny
  • pół łyżeczki olejku jojoba lub innego naturalnego

Zetrzyjcie jabłko na tarce, zmieszajcie z łyżką mąki ziemniaczanej, kukurydzianej lub ryżowej, oraz kroplami soku z cytryny i dodajcie pół łyżeczki olejku jojoba, lub innego naturalnego oleju o dobrej jakości.

Papkę trzymacie na twarzy i szyi i zmywacie po 15 minutach letnią wodą.

Maseczka ta jest chyba jedną z moich faworytek: błyskawicznie poprawia wygląd skóry, przywraca jej odpowiednie pH, tonizuje, rozjaśnia przebarwienia i działa przeciwzmarszczkowo. Dodatkowo trzyma w ryzach moje sebum, które jest nieokiełznane:) Jabłka chronią przed przedwczesnym starzeniem. Cytryna rozjaśnia skórę i poprawia jej koloryt, a dodatkowo oczywiście nic nie odmładza tak doskonale jak naturalne oleje.

Gwarantuję Wam piękni ludzie, ze po tygodniu takiej maskoterapii Wasza cera stanie się ładniejsza, zdrowsza, odzyska sprężystość i jędrność, blask i piękny kolor, krostki się złagodzą i w ogóle wszystko się polepszy 🙂

Napiszcie, czy stosowaliście którąś z moich masek, a może wszystkie 7? Jakie olejki do twarzy są Waszymi ulubionymi? Gdzie je kupujecie? A może macie inny doskonały przepis na maseczkę?

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień