Jak pielęgnować skórę odwodnioną? Krótka charakterystyka, triki i kosmetyki

skora

Cześć!

Suche skórki, podrażnienia, uczucie ściągnięcia, szorstkość. Właśnie tak wygląda odwodniona cera. Czy ty też taką masz? Jeśli twoja odpowiedź jest twierdząca, to w moim tekście znajdziesz przydatne sposoby na pielęgnację, podpowiedzi, jakich kosmetyków używać, a jakich unikać. Zapraszam do lektury.

Jak wygląda odwodniona skóra?

Ludzie, którzy mają odwodnioną skórę, cierpią zwłaszcza zimą. Niskie temperatury i mroźny wiatr robią swoje. Buzia, dłonie i inne niezabezpieczone części ciała są narażona na podrażnienia, odmrożenia, przesuszenia i uszkodzenia. Co oprócz niekorzystnej aury może wpłynąć na odwodnienie skóry? Są to przede wszystkim: klimatyzacja, ogrzewanie i suche powietrze; promieniowanie słoneczne, przyjmowanie niektórych leków, nieprawidłowa pielęgnacja, mała ilość wypijanej wody. Skutek? Odczuwasz pieczenie, szczypanie, ściągnięcie i ogólny dyskomfort.

Po czym poznać, że twoja skóra jest odwodniona?

O odwodnieniu skóry świadczą nie tylko zmarszczki, suche skórki i uczucie ściągnięcia. Mogą pojawić się również problemy z całym organizmem, wypadanie włosów lub częste infekcje. Jest nawet prosty test, który pomoże ci sprawdzić, czy jesteś odwodniona. Uszczypnij skórę pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Jeśli szybko powróci do swojego pierwotnego kształtu, to poziom wody w twoim organizmie jest prawidłowy. Jeśli trwa to dłuższą chwilę, powinnaś zastosować odpowiednią pielęgnację i dietę, a być może skonsultować się z lekarzem.

Kosmetyki dla skóry odwodnionej

Skóra odwodniona jest skórą wrażliwą i podatną na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego od razu powinnaś zrezygnować z peelingów, kwasów i mocno myjących kosmetyków. Nie są także wskazane produkty z SLS. Preparaty, których powinnaś używać, muszą tworzyć na skórze ochronną powłoczkę oraz mieć działanie natłuszczające i odżywcze. W aptece poszukaj humektantów, które wiążą i przyciągają wodę. Dobrze sprawdzą się również kwas hialuronowy, gliceryna, mocznik i pantenol.

A ty jaką masz skórę?

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień