Typ urody. Zrób analizę kolorystyczną i sprawdź, w jakich kolorach jest ci do twarzy

typ urody

Cześć!

Wiosna, lato, jesień, zima. Tak nazywają się cztery typy urody. Jeżeli dobrze je poznasz, nie będziesz miała problemu z wyborem ubrań i robieniem makijażu. Jaki jest twój typ urody? Zrób analizę kolorystyczną i sprawdź, w jakich kolorach wyglądasz najładniej.

Typy urody i pory roku, czyli analiza kolorystyczna

Wyróżniamy cztery typy urody, które nazywają się tak samo jak pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. Analiza kolorystyczna typów urody jest powiązana z paletą barw przypisaną do konkretnej pory roku. Z tego powodu przy określaniu tonacji skóry mówimy, że jest ciepła lub chłodna. Do ciepłych tonów zaliczymy wiosnę i jesień, a do zimnych – zimę i lato. Czasami nie można jednoznacznie określić typ urody; mówimy wtedy o podtypach urody.

Typy urody

Każdy typ urody charakteryzuje się pewnymi cechami. Kiedy określimy odcień skóry, kolor tęczówki i włosów, o wiele łatwiej nam będzie dopasować makijaż lub garderobę. Sprawdź, jakim typem urody jesteś.

WIOSNA

Skóra dziewczyn typu wiosna jest promienna i gładka. Ma odcień porcelanowy lub lekko różowy. Jest podatna na podrażnienia i intensywne promieniowanie słoneczne. Dość szybko się opala i może ulec poparzeniom. Włosy zazwyczaj mają kolor rudy lub jasnobeżowy. Paniom wiosnom będzie ładnie w zieleniach, ciepłych odcieniach żółtego, czerwieniach, brązach, granatach lub fioletach.

LATO

Dziewczyny o takim typie urody mają bardzo delikatną cerę. Jej charakterystyczną cechą jest mleczny, oliwkowy lub różowo-beżowy odcień. Taka skóra opala się bardzo szybko, na różowo lub czerwono, ale potem staje się brązowa lub oliwkowa. Włosy dziewczyn o typie lato mają kolor mysi, jasny blond lub jasny brąz. Jeżeli jesteś latem, wybieraj ubrania i kosmetyki w pastelowych i pudrowych odcieniach.

JESIEŃ

Dziewczyny o takim typie urody mają jasną skórę w brzoskwiniowym lub złocisto-beżowym odcieniu. Zazwyczaj opalają się na czerwono; ale opalenizna znika po kilku dniach. Ich włosy są w kolorze rudości, ciemnych brązów lub blondów. Ubrania i kosmetyki, które najbardziej będą pasowały do jesieni, powinny mieć odcień brązów, rudości, czerwieni, turkusów.

ZIMA

Skóra kobiet o typie zima jest śnieżnobiała, jasna i bez niedoskonałości; ma odcień oliwkowy. Kolor włosów to przeważnie ciemny (brązowy lub czarny). Ubrania i kosmetyki do makijażu powinny być utrzymane w odcieniach czerni, granatu, stłumionej bieli i czerwieni. Panie zimy powinny unikać pastelowych kolorów.

Tagi: , , , , , , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień