Typ urody. Zrób analizę kolorystyczną i sprawdź, w jakich kolorach jest ci do twarzy

typ urody

Cześć!

Wiosna, lato, jesień, zima. Tak nazywają się cztery typy urody. Jeżeli dobrze je poznasz, nie będziesz miała problemu z wyborem ubrań i robieniem makijażu. Jaki jest twój typ urody? Zrób analizę kolorystyczną i sprawdź, w jakich kolorach wyglądasz najładniej.

Typy urody i pory roku, czyli analiza kolorystyczna

Wyróżniamy cztery typy urody, które nazywają się tak samo jak pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. Analiza kolorystyczna typów urody jest powiązana z paletą barw przypisaną do konkretnej pory roku. Z tego powodu przy określaniu tonacji skóry mówimy, że jest ciepła lub chłodna. Do ciepłych tonów zaliczymy wiosnę i jesień, a do zimnych – zimę i lato. Czasami nie można jednoznacznie określić typ urody; mówimy wtedy o podtypach urody.

Typy urody

Każdy typ urody charakteryzuje się pewnymi cechami. Kiedy określimy odcień skóry, kolor tęczówki i włosów, o wiele łatwiej nam będzie dopasować makijaż lub garderobę. Sprawdź, jakim typem urody jesteś.

WIOSNA

Skóra dziewczyn typu wiosna jest promienna i gładka. Ma odcień porcelanowy lub lekko różowy. Jest podatna na podrażnienia i intensywne promieniowanie słoneczne. Dość szybko się opala i może ulec poparzeniom. Włosy zazwyczaj mają kolor rudy lub jasnobeżowy. Paniom wiosnom będzie ładnie w zieleniach, ciepłych odcieniach żółtego, czerwieniach, brązach, granatach lub fioletach.

LATO

Dziewczyny o takim typie urody mają bardzo delikatną cerę. Jej charakterystyczną cechą jest mleczny, oliwkowy lub różowo-beżowy odcień. Taka skóra opala się bardzo szybko, na różowo lub czerwono, ale potem staje się brązowa lub oliwkowa. Włosy dziewczyn o typie lato mają kolor mysi, jasny blond lub jasny brąz. Jeżeli jesteś latem, wybieraj ubrania i kosmetyki w pastelowych i pudrowych odcieniach.

JESIEŃ

Dziewczyny o takim typie urody mają jasną skórę w brzoskwiniowym lub złocisto-beżowym odcieniu. Zazwyczaj opalają się na czerwono; ale opalenizna znika po kilku dniach. Ich włosy są w kolorze rudości, ciemnych brązów lub blondów. Ubrania i kosmetyki, które najbardziej będą pasowały do jesieni, powinny mieć odcień brązów, rudości, czerwieni, turkusów.

ZIMA

Skóra kobiet o typie zima jest śnieżnobiała, jasna i bez niedoskonałości; ma odcień oliwkowy. Kolor włosów to przeważnie ciemny (brązowy lub czarny). Ubrania i kosmetyki do makijażu powinny być utrzymane w odcieniach czerni, granatu, stłumionej bieli i czerwieni. Panie zimy powinny unikać pastelowych kolorów.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień