Jak przedłużyć trwałość perfum? Moje sprawdzone triki

jak przedłużyć trwałość perfum?

Cześć!

Masz swoje ulubione perfumy, ale ich zapach po krótkim czasie się ulatnia lub w ogóle nie jest wyczuwalny? Być może to wina samego produktu, a być może tego, że nie próbujesz zatrzymać na dłużej jego aromatu. Jak to zrobić skutecznie? Sprawdź, jak przedłużyć trwałość perfum.

Perfumy a skóra sucha

Perfumy w różny sposób utrzymują się na różnych rodzajach skór. Najgorzej jest w przypadku skóry suchej, na której trwałość produktu potrafi się mocno zmniejszyć. A wszystko rozbija się o sebum. Dlatego perfumy, które stosowano dawniej, zawierały oleje, a te współczesne prawie w większości składają się z alkoholu, który może wysuszać skórę.

Bezzapachowy balsam bazą perfum

Aby przedłużyć zapach perfum, możesz zastosować bezzapachowy balsam jako bazę. Produkt wciera się w miejsce, które ma zostać spryskane zapachem, czyli w szyję, dekolt, nadgarstki lub inne wybrane przez ciebie miejsca na ciele. Następnie poczekaj aż się wchłonie i w razie konieczności zaaplikuj drugi raz. Skórę spryskaj perfumami.

Pamiętaj, że możesz użyć balsamu, który ma jednocześnie właściwości nawilżające, odżywcze, a nawet rozjaśniające. Dzięki temu twoja skóra nie tylko będzie dłużej pachniała, lecz także zostanie wypielęgnowana. A zamiast balsamu możesz użyć wazeliny. Ten kosmetyk ma jednak delikatny, ale charakterystyczny zapach.

Balsam z tej samej serii co perfumy

To również dobry pomysł na przedłużenie trwałości perfum. Dodatkowo otrzymacie podwójną dawkę zapachu. Niestety to droższa opcja, ale warto liczyć na to, że taki zestaw dostaniesz jako prezent na urodziny. Dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić, polecam zastosować balsam bezzapachowy.

Podstawy stosowania perfum

Najlepsze rady, jeśli chodzi o aplikację perfum, są najprostsze. Intensywniejszy zapach i lepszą trwałość zyskają wtedy, gdy nałożysz je na te miejsca na skórze, w których wyczuwalne jest tętno. Są to: szyja, nadgarstki, zgięcia nóg i rąk.

Tagi: , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień