Domowe SPA dla stóp. Jak zrobić i jakich kosmetyków użyć?

domowe spa dla stóp

Cześć moje kochane!

Lato w pełni, dlatego najwyższy czas zadbać o stópki. Wcale nie musicie umawiać się do kosmetyczki, bo SPA zrobicie w domu. Jakich kosmetyków użyć i jak zadbać o skórę pięt? Przeczytajcie mój najnowszy wpis, a wszystkiego się dowiecie.

Czemu pielęgnacja stóp jest tak ważna?

Na stopach opiera się ciężar całego ciała. Jeżeli nie będziesz o nie właściwie dbała, ucierpi na tym twój organizm. Choroby paznokci, zgrubienia naskórka, odciski, sucha skóra mogą utrudniać ci chodzenie, sprawiać ból, a w konsekwencji wpływać na postawę ciała. Co więcej zimowe ubrania i obuwie, a także letnie sandałki mogą pogarszać kondycję paznokci i skóry pięt. Aby temu wszystkiemu zaradzić, wystarczy, że raz na tydzień zrobisz stopom SPA.

Jak zadbać o pięty?

Po pierwsze zrób stópkom odprężającą kąpiel. Do ciepłej wody dodaj musujące kule, olejek eteryczny, napar z ziół, sól do kąpieli, kwiaty i owoce. Możesz dodać także produkty antyseptyczne, które zapobiegną poceniu się stóp, a nawet grzybicy. Stopy mocz przez około 15 minut. Dzięki kąpieli zgrubienia na skórze staną się łatwiejsze do złuszczenia, szybciej odsuniesz skórki z paznokci, a pazurki spiłujesz tak, jak tylko chcesz.

Po drugie użyj pilnika do wygładzenia pięt. W drogerii kupisz elektryczne pilniki, które bardzo szybko usuną martwy naskórek ze stóp i przyspieszą regenerację skóry. Takich urządzeń używaj raz lub dwa razy w miesiącu. Jeżeli chcesz częściej peelingować skórę stóp, wykorzystaj pumeks lub tarkę, które mają łagodniejsze działanie i są idealne dla skóry wrażliwej.

Po trzecie zastosuj złuszczające skarpetki. To dobra alternatywa dla pilników i tarek. Skarpetki kupione w drogerii są nasączone kwasami i składnikami nawilżającymi. Usuwają martwy naskórek, wygładzają stopy i rozjaśniają przebarwienia z paznokci. Pamiętaj, że cały proces złuszczania naskórka trwa około dwóch tygodni. W tym czasie lepiej nie chodzić w sandałkach i klapakach.

Po czwarte zrób stopom masaż. Wykorzystaj do tego olejek lub nawilżający krem. Masaż rozluźni mięśnie, zrelaksuje tę część ciała i polepszy krążenie krwi. W trakcie zabiegu ugniataj i uciskaj grzbiet stopy, następnie podeszwy i wszystkie palce. Twoje stopy będą ci wdzięczne za taką troskę!

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień