3 kroki do pięknych włosów — pielęgnacja doskonała! 

Czy codzienna pielęgnacja wystarczy, aby mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy? Oczywiście! Ważne jednak, by była odpowiednio dobrana do rodzaju włosów, a kosmetyki miały odpowiedni skład. Poznaj 3 kroki do pięknych włosów — to od nich zaczyna się ich zdrowie i doskonała kondycja. 

KROK 1 – DOBRY SZAMPON DO WŁOSÓW

Pierwszym krokiem w prawidłowej oraz dobrej pielęgnacji jest oczywiście szampon. To po niego sięgamy praktycznie codziennie, a ponadto to właśnie szampon ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy, dlatego ważne, by nie był to pierwszy lepszy kosmetyk. Źle dobrany szampon, z syntetykami w składzie  może podrażniać skórę głowy i powodować szereg chorób skórnych, a w związku z tym wpływać też na wygląd i kondycję włosów. Sprawdzaj zawsze jego skład i wybieraj bezpieczny, w którym dominują naturalne składniki i cenione substancje pielęgnujące (jedwab, algi, keratyna, olejki).

Jeśli masz włosy suche, stosuj szampon nawilżający, do włosów farbowanych używaj specjalnego szamponu chroniącego kolor. Włosom zniszczonym pomoże szampon regenerujący (np. z keratyną) itd.

Pamiętaj jednak, że szampon nie tylko myje i dba o włosy, ale także oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy: dzięki niemu wokół mieszków włosowych nie tworzą się złogi, które mogą powodować szybsze przetłuszczanie się włosów oraz blokować cebulki i hamować wzrost włosów. To dzięki szamponowi włosy nabierają lekkości, stają się ładnie odbite u nasady, a skóra głowy prawidłowo pracuje i nie przetłuszcza się w nadmiarze.

PAMIĘTAJ!
  • Jeśli Twoja skóra głowy jest delikatna i łatwo się podrażnia, wybierz szampon bez SLS, SLES i innych sztucznych detergentów oraz substancji zapachowych. Choć szampony naturalne mniej się pienią, (pozbawione są składników pianotwórczych), to jednak bardzo dobrze domywają włosy i dbają o skalp. Idealnym szamponem dla Ciebie może być też szampon w kosmetyce — ma szereg naturalnych składników, jest przyjazny nie tylko skórze głowy, ale i środowisku. 

Szukasz dobrego szamponu do włosów? Zawsze warto zaufać profesjonalistom i sięgnąć po prostu po szampon fryzjerski. Jest on bardziej skoncentrowany i ma doskonały skład, ukierunkowany na pielęgnację włosów i skóry głowy.

KROK 2 – ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Drugim bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji włosów jest dobrze dobrana odżywka. W tej kwestii zwracamy już większą uwagę na to, co kupujemy i z uwagą dobieramy składniki, które mają się w niej znaleźć. Sięgając po odżywkę do włosów, możesz wybierać między dwoma wariantami: odżywką ze spłukiwaniem i bez spłukiwania. Którą wybrać? To oczywiście zależy od Ciebie i trybu życia, jaki prowadzisz oraz od stanu Twoich włosów.

Odżywki bez spłukiwania bez wątpienia oszczędzają czas: wystraszy ją nałożyć lub rozpylić na włosy i przystąpić do stylizacji. Często te do rozpylania są dwufazowe, dzięki czemu dostarczają zarówno humektantów lub protein, jak i dawki emolientów, która upiększa i zabezpiecz włosy przed niszczeniem. Są przy tym lekkie i nie obciążają włosów i możesz je używać zawsze wtedy, gdy włosy wymagają wsparcia — nawet kilkukrotnie w ciągu dnia.

Odżywki do spłukiwania stosujemy na wilgotne włosy po myciu. Trzymamy ją kilka minut i spłukujemy dokładnie z włosów. Dobieramy ją do rodzaju włosów i nakładamy od ¾ długości włosów, czyli nie aplikujemy ją na skórę głowy i u nasady. Działanie odżywek i ich delikatność sprzyja codziennemu ich używaniu.

KROK 3 – MASKA DO WŁOSÓW

Krok trzeci to oczywiście maska. Jest bardzo ważna, choć nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest w pielęgnacji włosów. To właśnie maska działa mocniej, głębiej i silniej dba włosy i to ona zapewnia im faktyczną pielęgnację oraz odbudowę. Jaka jest najlepsza maska dla włosów? Oczywiście tutaj też wybór jest uzależniony od stanu i kondycji włosów. Warto sprawdzić rankingi opinie o tym kosmetyku. Z pewnością w każdej łazience powinna znaleźć się dobra maska do włosów z keratyną. Warto też raz na jakiś czas zrobić maskę emolientową, czyli z olejami, np. olejkiem arganowym — jednym z najlepszych i najbardziej cenionych w pielęgnacji włosów.

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień