Hej!
Chcecie poznać mój sposób na piękną, gładką i młodą skórę? To prostsze niż myślicie! PEELING. Złuszczanie to najprostsza metoda na pozbycie się niedoskonałości, wygładzenie skóry i ogólne wypielęgnowanie ciała. Jakie mamy rodzaje peelingów, jak działają i czy u ciebie też się sprawdzą? Przeczytaj mój post – serdecznie zapraszam.
Po co robić peeling?
Złuszczanie naskórka jest bardzo ważne ze względu na zdrowie skóry i całego organizmu oraz ładny wygląd. Oczywiście skóra jest tak zaprogramowana, że sama złuszcza się co mniej więcej 4 tygodnie. Niekiedy jednak występują zaburzenia tego cyklu. I tu możemy wkroczyć my wraz z kosmetykami do peelingu. Produkty pomogą nam w przypadku nieprawidłowego złuszczania się skóry, gdy ta źle reaguje na stres, używki, nieodpowiednio dobrane kosmetyki, warunki atmosferyczne lub przemęczenie.
Peeling ma wiele zalet. Jeżeli jest dobrze wykonany i za pomocą odpowiednich kosmetyków, to:
- oczyści pory skóry;
- wygładzi drobne zmarszczki;
- rozjaśni niewielkie przebarwienia;
- ujędrni skórę i poprawi krążenie;
- przygotuje ciało do dalszej pielęgnacji.
Peelingi u dermatologa
Złuszczanie wykonywane u dermatologa jest o wiele lepsze niż peelingi robione w domu. Specjalista użyje leczniczych produktów w wyższych stężeniach, których ty nie możesz normalnie zastosować ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień. W gabinecie lekarz ma również do dyspozycji urządzenia, o których my możemy tylko pomarzyć.
U dermatologa możesz poddać się następującym rodzajom peelingów:
- głębokie – z użyciem lasera lub ultradźwięków, usuwają naskórek i docierają do skóry właściwej. Są zabiegami inwazyjnymi, które wymagają długiej rekonwalescencji, ale efekty są zaskakująco dobre;
- średniogłębokie – z zastosowaniem kwasów owocowych o wysokich stężeniach. Ich działanie polega na poprawieniu produkcji kolagenu, spłyceniu zmarszczek i ujędrnieniu skóry;
- powierzchniowe – można się im poddać w każdym gabinecie kosmetycznym. Oddziałują na górne warstwy naskórka, co prowadzi do rozjaśnienia cery, oczyszczenia porów i lepszej odnowy komórek skóry.
Moje sprawdzone patenty na peeling skóry w domu
Skórę peelinguję dwa razy w tygodniu: raz kosmetykiem z małymi drobinami, a potem peelingiem cukrowym, który robię samodzielnie. Pielęgnacja stosowana przeze mnie przed złuszczaniem, jak i po nim polega na dokładnym demakijażu, nałożeniu maski dobranej do potrzeb mojej cery i zaaplikowaniu kremu. Pamiętajcie, żeby peeling nałożyć też na szyję i dekolt.