Cześć!
Demakijaż i oczyszczanie twarzy to bardzo ważne dla kobiet czynności związane z codzienną pielęgnacją. Zmywanie kosmetyków ze skóry i usuwanie z niej sebum lub martwego naskórka niesie wiele korzyści. Sprawdź, co dokładnie mam na myśli i naucz się prawidłowo wykonywać demakijaż twarzy.
Dlaczego demakijaż twarzy jest taki ważny?
Prawidłowy demakijaż jest bardzo ważny dla kondycji i zdrowia skóry. Podczas zabiegu zmywasz z twarzy kosmetyki, nadmiar sebum, martwe komórki naskórka i wszystkie zanieczyszczenia, które zebrały się w ciągu dnia. Kiedy to robisz, twoja skóra staje się podatna na działanie produktów pielęgnacyjnych, bo o wiele szybciej wchłania odżywcze składniki. Co więcej w trakcie demakijażu wykonuje się masaż, który poprawia krążenie krwi i limfy oraz koloryt cery.
Demakijaż twarzy krok po kroku
- Równomiernie rozprowadź kosmetyk do demakijażu na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Niektóre kosmetyki wymagają tego, żeby wymieszać je z wodą – utworzą wtedy pianę. Są też takie preparaty, które oprócz usuwania zanieczyszczeń złuszczają martwy naskórek.
- Zrób masaż. Dzięki temu lepiej rozprowadzisz produkt do demakijażu, poprawisz ukrwienie cery, zrelaksujesz się i ujędrnisz skórę. Składniki zawarte w kosmetykach, które nałożysz później, będą działały o wiele lepiej.
- Skórę spłucz letnią wodą. Gorąca woda może uszkodzić naskórek, zimna zaś – zamknąć pory skóry i uniemożliwić ich oczyszczenie.
- Twarz delikatnie osusz ręcznikiem papierowym. Nie pocieraj skóry zbyt mocno, bo możesz doprowadzić do podrażnień. Ręcznik przyłóż do buzi i delikatnie dociśnij, w ten sposób woda szybko wchłonie się.
- Zaraz po demakijażu użyj toniku. Kosmetyk przywróci skórze prawidłowe pH, usunie tzw. preparat do demakijażu bez spłukiwania, odświeży i nawilży cerę.
Jaki jest najlepszy kosmetyk do demakijażu twarzy?
Kosmetyki do demakijażu powinny być dopasowane do potrzeb skóry. Zwracaj zatem uwagę na skład produktów i dodatkowe właściwości. Oprócz usuwania kosmetyków i zanieczyszczeń powinny wygładzać, nawilżać i ujędrniać skórę. Mogą mieć różną konsystencję – dobrze sprawdzą się żele, pianki i olejki.
A jak wy, dziewczyny, robicie demakijaż twarzy?