Cześć dziewczyny!
Kiedy po nieprzespanej nocy pod oczami pojawią się worki lub sińce, musisz bardzo szybko je ukryć lub pozbyć się ich raz na zawsze. W tym wpisie znajdziesz kilka moich wskazówek, jak to zrobić. Zapraszam do lektury!
Pielęgnacja skóry pod oczami
Najważniejszą zasadą w pielęgnacji skóry wokół oczu jest wypijanie około 1 litra wody każdego dnia. Dzięki temu twoja skóra wygładzi się, zmarszczki będą mniej widoczne, a jędrność i gęstość skóry poprawią się. Warto zrobić też podstawowe badania. Cienie pod oczami mogą świadczyć o niedoborze żelaza.
Dobrymi sposobami na pozbycie się worków i zasinień spod oczu są: masaż kostkami lodu lub przykładanie zimnej łyżeczki, plasterki z ogórka i herbaciane torebki. Niska temperatura poprawia krążenie i tym samym redukuje niedoskonałości z okolic oczu. Ogórek natomiast nawilża delikatną i suchą skórę oraz rozjaśnia przebarwienia. Herbaciane torebki zaś usprawniają przepływ krwi i limfy. W efekcie skóra staje się gładka i jędrna. Pamiętaj tylko, że nie wolno stosować herbat aromatyzowanych i torebek wyjętych z gorącej wody. Bardzo dobrze sprawdzi się zielona herbata schłodzona w lodówce.
Krem pod oczy
Dobry krem pod oczy powinien zawierać składniki mocno nawilżające, dotleniające, łagodzące, a nawet chłodzące. Żeby uzyskać zadowalające efekty, musisz odpowiednio go aplikować. Stosuj go na czystą i osuszoną skórę powiek, przed innymi kosmetykami, które nakładasz na twarz. Krem pod oczy wklepuj palcami; nigdy go nie wcieraj. Produkt zaaplikuj nad łukiem brwiowym i tuż nad kościami policzkowymi. Nie nakładaj go pod powiekami dolnymi, bo możesz podrażnić oczy. Odczekaj aż krem wchłonie się; dopiero teraz możesz nałożyć inne kosmetyki.
Makijaż kamuflujący cienie i worki pod oczami
Zacznij od nałożenia kremu nawilżającego. Wklep go według zasad, które podałam wyżej. Następnie nanieś korektor rozświetlający na podkład. Dzięki temu zamaskujesz zmarszczki i niedoskonałości wokół oczu. Równie dobrze możesz zastosować kolorowy korektor. Fioletowy doda cerze świeżości i rumianych barw. Brzoskwiniowy ukryje sine i niebieskawe żyłki, a żółty – fioletowe cienie. Różowy korektor zakamufluje brązowawe obwódki, a zielony – zaczerwienienia i popękane naczynia krwionośne.