Metody przedłużania rzęs. Dlaczego zdecydowałam się na przedłużanie rzęs metodą 1:1?

metody przedłużania rzęs

Czy można mieć piękne rzęsy bez maskary?

Oczywiście, że tak! Choć wydaje się, że naturalnie piękne rzęsy to marzenie nie do spełnienia, w rzeczywistości nie jest tak trudno je mieć. Jedni sięgają po dobrej jakości tusz do rzęs, inni smarują rzęsy olejem rycynowym dla ich wzmocnienia, kolejni stosują odżywki do rzęs. Ja ostatnio zdecydowałam się na przedłużanie rzęs i właśnie o tym zabiegu chciałabym wam opowiedzieć.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

To bardzo popularny zabieg, na który coraz częściej decydują się kobiety o krótkich i przerzedzonych rzęsach. Przedłużanie rzęs wykonuje się na takiej samej zasadzie jak przedłużanie włosów. Naturalne rzęsy zagęszcza się i wydłuża doklejając do nich pojedyncze syntetyczne włoski lub kępki 2-8 włosków. W zależności od metody do jednej naturalnej rzęsy przyczepia się różną ilość sztucznych rzęs. Od tego zależą efekty, na które wpływ ma również wiele innych czynników np. umiejętności kosmetyczki, nasze oczekiwania.

Zanim zdecydowałam się na przedłużanie rzęs to obawiałam się, że efekty będą nienaturalne i trochę przesadzone. W końcu dwukrotnie więcej rzęs niż zwykle robi różnice. A sztuczne rzęsy kojarzą się najmniej z naturalnością. Moje obawy były zupełnie niepotrzebne. 🙂

Uzyskanie naturalnych efektów przedłużania daje:

 • zastosowanie zarówno kępek, jak i pojedynczych rzęs,
 • różnicowanie grubości i długości doklejanych rzęs,
 • przyklejanie sztucznych rzęs nie do każdego naturalnego włoska,
 • dopasowywanie kształtu rzęs do wielkości oka,
 • zastosowanie naturalnych materiałów np. rzęs jedwabnych lub z norki.

Po prostu warto wybrać taką kosmetyczkę, która zna się na rzeczy i stonuje nasze oczekiwania. Nie zrobi nam krzywdy, doklejając na powiekach za długie i za gęste rzęsy, tylko dlatego, że my tego chcemy. My się nie znamy. To kosmetyczka ma się znać i ma nam doradzić, naprowadzić nas na dobry tor i pomóc w wyborze metody przedłużania rzęs. A jest ich kilka.

Metody przedłużania rzęs:

1. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – najpopularniejsza w salonach urody metoda, która polega na przyklejeniu po jednej sztucznej rzęsie do każdej naturalnej.

2. Przedłużanie rzęs metodami objętościowymi – metody częściej stosowane do wyrazistego zagęszczenia rzęs, ponieważ wykorzystuje się w nich kępki rzęs: maksymalnie osiem sztucznych rzęs w kępce. Pośród metod objętościowych mamy spory wybór opcji np.

 • metoda 2D in. 2:1 (do jednej rzęsy przykleja się kępkę z dwóch sztucznych rzęs),
 • metoda 3D in. 3:1 (do jednej rzęsy przykleja się kępkę z trzech sztucznych rzęs).

3. Przedłużanie rzęs Blink & Go – najszybsza wersja zabiegu, która opiera się na takiej samej zasadzie jak przedłużanie rzęs 1:1, jednak pojedyncze sztuczne włoski przykleja się nie do każdej naturalne rzęsy, dzięki czemu uzyskuje się asymetryczny efekt.

Dlaczego zdecydowałam się akurat na przedłużanie rzęs 1:1?

Przede wszystkim to najtańsza i najłatwiej dostępna opcja. Większość gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie przedłużanie rzęs metodą 1:1, natomiast rzadziej spotyka się stylistki rzęs, które wykonują przedłużanie objętościowe. Wybrana przeze mnie opcja jest też mniej czasochłonna i daje w miarę naturalne efekty, o ile nie przesadzimy z długością rzęs. Po prostu przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest na tyle popularne, że ciężko to spartaczyć. 🙂

Do tego jedna sztuczna rzęsa nie jest dużym obciążeniem dla naturalnego włosa, więc moim zdaniem to opcja o wiele bezpieczniejsza. Choć trzeba pamiętać, że regularne przedłużanie rzęs może je osłabiać i przyspieszać wypadanie. Możemy mieć też uczulenie na klej lub sztuczne rzęsy, co także niesie za sobą pewne komplikacje. O tym wszystkim oczywiście powinna poinformować nas kosmetyczka, której zadaniem jest zrobienie wszystkiego, żeby zminimalizować ryzyko podrażnień. Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny, co wiem po sobie.

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Zanim zdecydujemy się na przedłużanie rzęs jako sposób na piękne rzęsy pełne zdrowia, zapoznajmy się z przeciwwskazaniami. Niestety jak przy każdym zabiegu w obrębie newralgicznych części ciała (w tym przypadku oczu) może on być przeprowadzony w pewnych przypadkach. Na pewno nie, jeśli cierpimy na:

 • choroby alergiczne oczu,
 • zespół suchego oka,
 • jaskra, zaćma, nużyca,
 • opryszczka w okolicy oczu,
 • stany zapalne np. spojówek.

Na koniec chciałabym jeszcze opowiedzieć wam, jak wygląda przedłużanie rzęs krok po kroku. Wiele dziewczyn obawia się, że zabieg jest bolesny. Nic podobnego. U kosmetyczki nie spotka nas nic poza delikatnym dyskomfortem ze względu na podklejenie dolnych rzęs zabezpieczającym plasterkiem i konieczność przesiedzenia nieruchomo przed 1-2 godziny. To się da przeżyć. 🙂

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 krok po kroku:

 1. Kosmetyczka przeprowadza wywiad i określa, czy nie ma przeciwwskazań.
 2. W przypadku noszenia szkieł kontaktowych lub okularów zdejmujemy je.
 3. Następnie wykonuje się dokładny demakijaż.
 4. Przed przedłużaniem można wykonać hennę, żeby przyciemnić rzęsy.
 5. Kolejny etap to odtłuszczenie rzęs preparatem dezynfekującym.
 6. Specjalną taśmą zabezpiecza się dolne rzęsy.
 7. Konieczne jest również dopasowanie długości i skrętu sztucznych rzęs.
 8. Każdą rzęsę lub kępkę po kolei macza się na 2/3 długości w kleju.
 9. Następnie przykleja się je od boku, góry lub spodu naturalnych rzęs.
 10. Czynność powtarza się do zagęszczenia całej linii oraz na drugim oku.
 11. Na koniec usuwa się plastry zabezpieczające i przeczesuje się rzęsy.

Spróbujecie? Polecam! 🙂

Tagi: , , , , , , , ,

Powiązane Artykuły

Klaudia
przez Klaudia
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień